Naše mužstva - Starší žáci - Rozbory zápasů

Rozhodčí: Dušek
Góly: Štěpánek 4x, Šimek 4x
Diváků: 40

Sestava: Išler, Kramarski, Nudčenko D., Trunec, Jíra. L., Jíra M., Holl, Hauser, Šimek, Machač, Štěpánek, Nudčenko J., Marton, Novotný, Szopková

Průběh zápasu: Za hezkého slunečného počasí a příjemné teplotě necelých 20°C nastoupilo mužstvo žáků k odvetě proti mužstvu Černčic. Kluci měli co vracet, protože zápas v podzimní části soutěže v Černčicích nám vůbec nevyšel a vraceli jsme se bez bodů a s prohrou 4:0. K dnešnímu zápasu kluci přistoupili zodpovědně hned od počátku a vytvořili si jasnou územní převahu. Mužstvo vycházelo z poctivě vedené obranné fáze hry a nepouštělo soupeře ani do náznaků nějakých šancí proti naší brance. Naproti tomu před brankou soupeře se celkem slušné náznaky gólovek začaly objevovat, ale při zakočení chybělo nejen trochu štěstí, ale na našich kopačkách i klid a správné řešení dané situace. Toho často využili obránci soupeře k odvrácení na poslední chvíli nebo zakročil s přehledem chytající gólman soupeře. Zhruba po 25-ti minutách dobývání branky soupeře jakoby našim klukům došly síly a přenechali iniciativu soupeři. Ten se najednou osmělil a dokázal i zahrozit. Naštěstí ani soupeř nedokázal využít nabídku ke vstřelení gólu a tak poločas skončil bezbrankovou remízou 0:0, i když průběh hry tomu vůbec neodpovídal. V kabině jsme rozebrali příčiny neúspěchu z první půle a zejména jsme si řekli jaké bude vhodnější řešení ve hře pro dosažení gólu. Důležité bylo, že si to vzali kluci za své a poctivou hrou od začátku druhé půle si opět začali vytvářet další gólovky. Prvního úspěchu dosáhl Kája Štěpánek, který opět dokázal prodat svou rychlost a výbušnost a po krásném souboji s obranou i brankářem hostí skóroval. To dokázal v poměrně krátké době ještě dvakrát a kluci vedli v zápase 3:0. Soupeři pomalu začaly docházet síly a motivace. Na hřišti to bylo znát nejen jejich zvýšenou nervozitou v osobních soubojích, ale i obrana se stávala prostupnější. Na čtyři nula zvýšil Jindra Šimek a začalo být jasné, kdo si z dnešního zápasu odnese body. Do konce zápasu přidal svůj čtvrtý gól v dnešním zápase Karel Štěpánek. Jindra Šimek se nechtěl nechat zahanbit a svým důrazem jako druhý útočník přidal také ještě další tři góly. Soupeř tak odjel po zápase nejen s vrácenou prohrou, ale i s patřičnými úroky. Vítězství si dnes kluci zasloužili všichni, výkon mužstva byl výborný a každý odehrál svůj post zodpovědně a podílel se proto na úspěchu a výhře.

Aktualizováno (Neděle, 05 Květen 2013 21:25)